ЦСКА разгроми с 4:0 Ботев Враца в мач от 15 кръг на шампионата. Успехът бе много важен за шампионските амбиции на "армейците", които увеличиха преднината си на върха в класирането.

Играчите на Саша Илич са на 3 точки пред ЦСКА 1948, а освен това са и с мач по-малко от тима на Любо Пенев. Авансът пред Лудогорец пък е 5 точки, но "орлите" са с два двубоя по-малко. Първият от тях е тази вечер срещу Ботев Пловдив.

Срещата във Враца бе наблюдавана от местната легенда Мартин Петров, който преди първия начален сигнал поздрави двата тима и им пожела успех, а също и от семейството на Саша Илич, което ще прекара няколко дни в България.

На терена ЦСКА бе пълен господар на събитията, като откри резултата още в 6-ата минута, когато новото попълнение Марселино вкара дебютното си попадение, след като засече подаване на Де Нойер. В 23-ата минута Туфегджич нацели гредата, а 10 след това все пак успя да прати топката в мрежата. При попадението пък Дюкенс Назон направи феноменална асистенция с пета.

Вторият гол пречупи домакините, като до края ЦСКА нямаше никакви проблеми. Първо Станислав Шопов покачи до 3:0 след хубав далечен шут, а Морено оформи крайния резултат в продължението.

Интересното е, че 3 от четирите гола за ЦСКА бяха първи за сметките на отбелязалите ги - Туфегджич, Марселино и Шопов.