Манчестър Юнайтед не успя да победи Тотнъм в дербито от 21 кръг на Висшата лига.

Двубоят на "Олд Трафорд", където място в ложата бе заел и българската легенда Димитър Бербатов, завърши 2:2.

Домакините на два пъти повеждаха в резултата, но в крайна сметка на успяха да задържат аванса си и взеха само точка.

Расмус Хойлунд откри резултата още в 3-ата минута, а Ричарлисон изравни в 19-ата минута. Маркъс Рашфорд отново донесе преднина на домакините в 40-ата минута, като само 51 секунди след началото на втората част Бентанкур възстанови равенството.

До края на двубоя двата тима изглеждаха доволни на точката и не поемаха излишни рискове.

След този резултат Тотнъм остана на пето място с 40 точки - на 5 от лидера Ливърпул, който е и с мач по-малко. Юнайтед пък е седми с 32.

В ранния мач от деня Евертън и Астън Вила също поделиха по точка - 0:0.