ЦСКА изигра изключително слаб мач, но все пак успя да измъкне 1:1 от Локомотив (Сф) във втория си мач от началото на сезона в Първа лига. Така "армейците" излязоха на второ място в класирането с 4 точки - на 2 след лидера Лудогорец.

На стадиона в "Надежда" ЦСКА за девети пореден път не успя да спечели срещу "железничарите", като няма победа в гостуване в официален мач от февруари.

Ключов момент в мача бе в 20-ата минута, когато съдията Волен Чинков даде много съмнителна дузпа за домакините. Причината бе игра с ръка на Де Нойер в наказателното поле, но повторенията показаха, че топката се удря първо в крака му.

Първоначално Чинков подмина ситуацията, но бе сигнализиран от стаичката за VAR, където оперираше Георги Кабаков. След като изгледа ситуацията отново, съдията все пак посочи бялата точка. При изпълнението вратарят на ЦСКА Густаво Бусато хвана ъгъла, но топката мина под плонжа му и Локо (Сф) излезе напред в резултата.

"Армейците" продължиха да играят безидейно в атака, въпреки че треньорът Саша Илич вкара в игра всичките си налични офанзивни футболисти от резервната скамейка.

Именно един от тях - колумбиецът Браян Морено, все пак донесе точката. Той засече с глава центриране от корнер на Станислав Шопов в последната минута и оформи крайния резултат.

Изравняването изнерви феновете на Локомотив (Сф), които замериха с шишета хора от щаба на гостите.

"Начинът, по който ЦСКА игра, не е този, който искам. След гола Локомотив бавеше играта. Не създаваме достатъчно положения от игра, но проблемът си е само наш, трябва да тренираме и да подобрим играта си", сподели след двубоя треньорът на "армейците" Саша Илич.

Следващият мач на ЦСКА е в четвъртък срещу Македония Гьорче Петров от Лига на конференциите. Все още не е ясно дали двубоят ще се играе в Скопие или друг град заради мерки за сигурност.