Кристиан Ериксен изигра първия си мач като титуляр от онзи кошмарен 12 юни в Копенхаген, когато датската звезда получи сърдечен арест пред погледите на целия свят.

Той бе буквално мъртъв за няколко минути, но бързата реакция на всички на терена и лекарските екипи го върнаха към живота, пред смълчаните трибуни на "Паркен" и на всички зрители пред екраните.

Месеци след онзи кошмар той реши да се завърне към професионалния футбол, което бе погледнато скептично от мнозина, но ето, че днес Кристиан Ериксен започна както титуляр за Брентфорд, при победата на неговия тим с 3:1 над Норич.

Датчанинът дори остана на терена през всичките 90 минути, като бе замесен в най-любопитния момент.

Това не бе един от четирите гола в мача, а колоритен момент, който бързо събра милиони гледания в социалните мрежи.

В 40-ата минута датчанинът извърши неспортсменски фаул срещу Брандън Уилямс, който видимо изнервен се обърна и бе готов да разкъса съперника си. Когато обаче потърпевшият видя, че срещу него е Ериксен, той се усмихна и просто го прегърна.

Моментът предизвика усмивки на терена и безспорно обра точките в социалните мрежи.

Иначе ранните мачове от Висшата лига бяха белязани от категоричният успех над Челси с 4:0 над Бърнли.

Въпреки нулевата първа част, три гола за 10 минути тласнаха "сините" към победата, която ги закрепи на третата позиция.