Голямото дерби на "Естадио Бенито Виямарин" между Бетис и Севиля в осминафиналите за Купата на Испания трябваше да се превърне в празник, но вместо това доведе до скандал.

Едно от най-яростните местни съперничества в страната бе прекъснато в 40-ата минута при резултат 1:1, след като Жоан Жордан от гостуващия тим беше уцелен с метална релса от домакинските фенове.

Двата големи съперника не се бяха изправяли един срещу друг за Купата от 2016-а, когато Севиля триумфира с общ резултат 6:0.

Това направи днешния мач още по-специален и той не разочарова с действията на терена след голове на Алехандро Гомес в 35-ата минута и на Набил Фекир в 39-ата.

WINBET - онлайн забавление с пазари за над 30 вида спорт! (18+)

Голът на Фекир директно от ъглов удар зарадва домакинските фенове, но празникът им бе помрачен от техен човек, който хвърли метална релса и тя уцели Жоан Жордан, който се строполи на земята.

Мачът беше прекратен и реферите плюс длъжностните лица умуваха дали да го продължат или прекъснат окончателно. Севиля се обяви против продължаване и в крайна сметка решението бе взето.

Очаква се мачът да се доиграе в неделния ден, но пред празни трибуни. Решение за служебна загуба за Севиля засега не стои на дневен ред, но не е изключено.