Левски победи Черно море с 5:1 в последния мач от седмия плейофен кръг в първата шестица на Първа лига.

"Сините" изиграха най-силния си мач от началото на сезона и постигнаха нечуван разгром над един от най-неудобните си съпернници през тази футболна година.

Успехът носи актив от 66 точки на тима на временния треньор Георги Тодоров и го оставя на четири точки зад ЦСКА и на седем зад шампиона Лудогорец.

Голеядата започна в 15-та минута на мача, когато Станислав Костов се разписа с глава след страхотно центриране на Станислав Иванов.

Само четири минути по-късно Паулиньо направи 2:0 при подобен сценарий, но след удар с крак. Този път центрирането бе на друг син юноша - Илия Юруков.

Класиката бе оформена още преди почивката. В 31-та минута Давиде Мариани бе оставен непокрит в наказателното поле и от лесна позиция реализира след неволна асистенция на Станислав Иванов - втората му в мача.

Съименикът му Станислав Костов вкара второто си попадение още в първата минута на второто полувреме. Той залъга вратаря Георги Китанов и вкара второто си попадение в мача, петото в плейофите и общо 24-о през сезона.

Добрата игра на Станислав Иванов му донесе и заслужено попадение в 83-та минута. Три минути по-късно "моряците" вкараха почетен гол чрез Дани Кики и така бе оформено крайното 1:5.

Хората на Илиан Илиев остават на шестата позиция с актив от 48 точки. В следващия кръг е дербито Левски - ЦСКА, а Черно море приема Ботев (Пловдив).