Реал (Мадрид) на Зинедин Зидан бе приземен след двете поредни победи под неговото подновено ръководство в испанската Ла Лига.

Валенсия победи европейския шампион с 2:1 на "Местая" след много убедително представяне най-вече през второто полувреме.

"Прилепите" поведоха противно на логиката на играта в 35-та минута с прецизен удар на Гонсало Гуедеш.

Реал стоеше сравнително добре през първата част, но през втората бе надигран тотално.

Домакините правиха опасни атаки една след друга и изпускаха изгодни ситуации, но в 83-та минута стигнаха до заветния втори гол.

Езекиел Гарай се извиси след центриране от корнер на Дани Парехо и вкара за 2:0.

В продължението дузпа за нарушение срещу Серхио Рамос бе отменена от съдията, тъй като защитникът бе в засада.

Все пак в 93-та минута Карим Бензема вкара за "белия балет", но твърде малко и твърде късно.

Така Реал остава на третата позиция с актив от 53 точки. Валенсия е пети с 46.