На фона на проблемите около собствеността на Интер и непрестанните слухове за продажба на клуба, шампионите започнаха защитата на своята титла с разгром.

"Нерадзурите" надвиха Дженоа с 4:0 в първия кръг от италианската Серия "А".

Това бе официалният дебют на новия треньор Симоне Индзаги, който след няколко успешни сезона начело на Лацио, реши да поеме предизвикателството Интер.

Мачът бе белязан и от друг значим дебют, този на Един Джеко, който също пристигна от Вечния град, но от Рома, а тежката му задача е да замени продадения Ромелу Лукаку.

И поне в дебютния си двубой Джеко вдъхна оптимизъм, защото се отчете с асистенция и гол.

А мачът на "Сан Сиро" сякаш бе предрешен прекалено рано, защото само след 14 минути игра Интер вече водеше с 2:0.

Първо централният бранител Милан Шкриняр откри с глава след центриране от корнер, а малко по-късно премидизвикалия спорове с трансфера си от Милан Хакан Чалханоглу, отблеяза дебщта си с хубав гол за 2:0.

През втората част Артуро Видал покачи на 3:0, за да дойде и дебютният гол на Джеко.

В самия край на мача той се извиси над отбраната на Дженоа и по отличен начин засече центрирането на Видал за крайното 4:0.