Мартин Камбуров доказва, че класата е вечна поне по българските терени. Нападателят вкара прекрасен гол за Берое при победата с 2:1 над Славия, която придвижи отбора от Стара Загора в топ 6 на класирането в Първа лига.

Деветката Камбуров може и да е на 40 години, но се завъртя с пъргавината на 19-годишен млад и надъхан играч, когато отбеляза в 33-ата минута.

Той получи топката в сърцето на наказателното поле с гръб към вратата, обърна се първо сякаш ще стреля с десния, после направи още една "маневра", за да изненада и бранители, и вратар, като с левачката прати топката в далечния ъгъл.

Това е 256-и гол за Камбуров в първенството на България. Той счупи рекорда на Петър Жеков и вече се гони сам със себе си. И защо не? Не личи да е твърде възрастен или да му е много трудно по терените ни...

Берое доминираше и изпусна да удвои в началото на второто полувреме, за да види как Питър Макрилос от гостите изравнява също с чудесен гол в 61-вата минута.

И надвисна опасността Славия да отмъкне точка или три, независимо от доминацията на домакините.

В 70-ата минута обаче беройци развиха отлична атака отляво и Абубакар Тунгара заби попадението на победата.

Остана време и за червен картон на Ертан Томбак, който влезе много опасно в краката на Александър Василев от Берое. Намесата на ВАР показа безапелационно - това е директно изгонване.

Така старозагорци вече имат 24 точки и са шести в класирането, оставяйки зад себе си Локомотив (Пд) с 23. Славия е пети с 27 т.