Италианската прокуратура е изискала два записа от дербито на последния кръг в Серия "А" между тимовете на "Интер" и "Ювентус".

"Бианконерите" победиха драматично с 3:2 с обрат в последните три минути на мача, а "Интер" остана с човек по-малко още в 15-та минута.

Именно изгонването на Матиас Весино предизвика много дискусии в цяла Италия, а мнозина обявиха съдиите в откровенно подпиране на "Юве". Освен него, футболните специалисти видяха още девет според тях скандални решения на главния съдия Даниеле Орсато.

Непосредствено след двубоя, камерите пък уловиха друг любопитен момент. Докато треньорът на "Ювентус" - Масимилиано Алегри даваше интервю, зад гърба му мина четвъртият съдия Паоло Талявенто, а Алегри се обърна към него приятелски:

"Таля, всичко се разви много добре. Той (Даниеле Орсато) беше много добър. Поздрави го!".

Другият скандален момент пък се случил в минутката между втория и третия гол за "Ювентус".

Главният рефер Даниеле Орсато и помощникът му Паоло Талявенто обсъждат добавеното време на мача, а според "Гадзета дело спорт", четейки по устните, ясно се вижда как Талявенто казва: