Кризата в Борусия (Дортмунд) се задълбочава, след като “жълто-черните” допуснаха трета поредна загуба у дома в Бундеслигата. Тимът на Люсиен Фавър бе шокиран от Щутгарт, като не успя да се противопостави особено на съперника и отстъпи с 1:5, отдалечавайки се на пет точки от върха в класирането.

Лошата серия на Дортмунд у дома започна с 2:3 от шампиона Байерн (Мюнхен) на 7 ноември, за да продължи с две поражения от отбори, които са по-ниско класирани от Борусия - съответно Кьолн (1:2) и Щутгарт днес.

21-годишният конгоанец Силас Уамангитука вкара два гола (26’и 53’), разделени от единственото попадение за Борусия днес, дело на Джовани Рейна за 1:2 в 39-ата минута. През второто полувреме Филип Фьорстер (60’), Тангуй Кулибали (63’) и Николас Гонсалес (90’) оформиха разгромния резултат.

Бившият тим на Красимир Балъков вече е в зона “Европа” със 17 точки на шестото място - само на две изоставане от петия Дортмунд. Вестфалци имат само една победа в последните си пет мача в първенството и продължават да са без контузената си звезда Ерлинг Холанд.