Манчестър Сити пропусна шанса да прибави нов трофей във витрината си, макар и от приятелски турнир.

Шампионът на Англия загуби с 2:3 след изпълнение на дузпи от Уулвърхемтън в турнира за азиатския трофей на Висшата лига.

Пред изпълнените до краен предел трибуни в Шанхай, "гражданите" тотално надиграха своя съперник, но в крайна сметка загубиха.

Още в първите 20 минути Сити изпусна редица положения, а в 21-ата Рахим Стърлинг изпусна от бялата точка.

Атаките на момчетата на Пеп Гуардиола продължиха, но гол не падаше. Трябва да се отбележи, че през първата част Сити бе с доста от резервите, докато Уулвърхемтън бе с всичко най-добро.

Втората част на мача бе доста по-скучна, за да се стигне до дузпи.

При тях видяхме доста слаби изпълнение от страна на Сити, а трите им пропуска ги решиха от трофея. Това зарадва доста от зрителите по трибуните, които симпатизираха на "вълците" заради китайските собственици на клуба.