Челси и Уулвърхямптън завършиха наравно 0:0 на "Стамфорд Бридж" в междинния 20-и кръг на Висшата английска лига.

Срещата беше дебютна за новия наставник на "сините" Томас Тухел, който пое отбора само преди броени часове след уволнението на Франк Лампард. Отборът му бе близо до победата, но за втори път през сезона не успя да надделее над този съперник.

Тухел нямаше нужното време да предаде идеите си на своите футболисти за първия мач, но те изиграха силни 90 минути най-вече в отбрана.

Първото полувреме на "Стамфорд Бридж" бе едно от най-скучните на този стадион през сезона, като двата тима не успяха да създадат кой знае какво в атака.

Това обаче се промени през втората част. Бен Чилуел направи първия значим пропуск за домакините, след като стреля високо над вратата от перфектна позиция след хубава атака.

В 71-ата минута дойде най-добрият шанс за "вълците". Прехвърлящ удар на Педро Нето кацна на горната греда и сантиметри го разделиха от попадение.

В 82-ата минута силен удар на Матео Ковачич на другата врата мина съвсем близо до лявата греда на Руй Патрисио. В 86-ата минута стражът на гостите направи страхотно спасяване след фалцов удар на Калъм Хъдсън-Одой.

Последният шанс за Челси бе с последното докосване на играч до топката. Кай Хаверц стреля с глава, но ударът му бе блокиран от Уилям Жозе пред гол линията.

Така лондончани записаха трети пореден мач без победа във Висшата лига и към момента са на осмата позиция с актив от 30 точки. Уулвърхямптън е 13-и с 23.

В друг мач от кръга Астън Вила изненадващо загуби като гост на Бърнли с 2:3.