Носителят на Купата на България ЦСКА ще завърши на трето място в крайното класиране на родното първенство.

Това стана ясно, след като днес новаците от ЦСКА 1948 записаха първата си победа срещу този съперник след 1:0 пред почти празните трибуни на Националния стадион “Васил Левски”. Maчът между двата тима бе обект на доста полемика, след като първо от БФС присъдиха служебна победа на ЦСКА заради множеството заразени с COVID-19 в редиците на съперника, но после отмениха решението си и срещата се игра.

Резултатът отреди сребърните медали за Локомотив (Пловдив), който няма как да бъде догонен от “армейците” в класирането.

Мачът бе доста напрегнат, като Георги Кабаков даде общо 11 жълти картона.

Гол на Мено Кох бе отменен заради игра с ръка в 22-ата минута, а в последната минута на първата част и попадение на Георги Йомов не бе зачетено поради същата причина.

Марио Топузов откри резултата с гол в 67-ата минута, когато бе изведен от Ивайло Чочев сам срещу Димитър Евтимов и шутира покрай него за 1:0.

Гостуващия тим получи шанс да изравни дълбоко в добавеното време. Съдията даде шест минути продължение, а след консултация с ВАР в последната минута, Кабаков отсъди дузпа за настъпване на Лазар Марин срещу Жорди Кайседо.

Еквадорският нападател сам застана зад топката, но Даниел Наумов спаси.