РБ Лайпциг не се даде на Байерн - 1:1, при рестарта на сезона в Бундеслигата, дошъл най-късно от всички европейски топ първенства.

Футбол в Германия на ниво елитна дивизия не се игра от 13 ноември, а докато в шампионатите на другите водещи страни той се върна още на 28-29 декември, Бундеслигата даде още почти месец почивка на играчите си след Мондиала в Катар.

В Лайпциг местният тим направи заслужено реми с лидера, въпреки че изостана с гол на Ерик Максим Чупо-Мотинг в 37-ата минута. Камерунският нападател прави най-силния си сезон като актив в първенството в Мюнхен - това бе седмото му попадение.

Но домакините изобщо не отстъпваха и до тогава на колоса, нито в единоборства, нито в създадени опасни ситуации. Лайпциг стартира много силно второто полувреме и заслужено изравни с гол на Марсел Халстенберг в 52-рата минута.

При това попадение останаха съмнения за нарушение срещу бранител на Байерн, но нито съдията Даниел Зиберт, нито ВАР видяха нещо нередно.

Така баварският гигант, който гони 11-а поредна титла в Германия, губи нови точки по пътя към нея.

Това е пето равенство в 16 кръга за Байерн, като добавяме и загубата от Аугсбург. С 35 точки "червените" все още са начело, но преследвачите не са далеч. Фрайбург е втори с 30 и при победа в събота над Волфсбург ще е само на 2 зад лидера.

РБ Лайпциг има 29, а Айнтрахт и Унион са с по 27, като още този уикенд могат да съберат по 30.

А след 6 поредни победи преди паузата изглеждаше, че пътят към 11-ата поред ще е просто разходка за баварците. Очевидно има и отбори в Германия, които са на друго мнение.