ПСЖ се измъкна "сух от водата" в много тежко гостуване на Монпелие във френската Лига 1 - 3:1.

Не се очакваше грандът да има такива проблеми срещу 14-ия в класирането, особено пък след първите минути на надмощие на гостите, довели до дузпа в 7-ата минута за парижани.

Тя дойде след малко леко отсъдено нарушение срещу Серхио Рамос, а Килиан Мбапе заложи топката на 11 метра. Но ударът му бе спасен от Бенжамен Леком на вратата на домакините. Реферът Жереми Пинар обаче получи сигнал от ВАР, че вратарят е напуснал голлинията преди шута, та дузпата бе пребита! Но Мбапе пак пропусна - Леком отби, този път в гредата, за да стане герой за своите рано-рано в мача.

Нататък беше ходене по мъките за ПСЖ, а Мбапе и Рамос напуснаха още до почивката с травми, които изглеждаха мускулни. Не е ясно колко са сериозни.

В добавка голове на Лео Меси и Ашраф Хакими бяха отменени заради засада, и в двата случая справедливо, а над лидера в класирането надвисна сянка на нови изпуснати точки.

Но Фабиан Руис вкара с добавка в 55-ата минута, а в 71-вата Меси елегантно се измъкна и пусна топката небрежно край вратаря за 0:2.

Две минути преди края далечен удар на резервата Арно Нордин направи нещата интересни, но Монпелие почти веднага допусна трето попадение - Уарен Емери.

Точките оставят Париж на върха с 51, а вторият Марсилия има 46, след като днес победи с 2:0 навън Нант.