Звездният тим на ПСЖ пропусна да вдигне шампионската титла на Франция в трети пореден мач.

Парижани се нуждаеха от две точки, за да станат шампиони, но записаха равен и две загуби.

Снощи парижани претърпяха поражение в гостуването си на Нант с 2:3 и все още не могат да празнуват своята осма титла на страната.

Разбира се, за всички е ясно, че това рано или късно ще се случи, защото на парижани им е нужна само точка в оставащите шест мача.

Двубоят срещу Нант започна чудесно, със страхотен гол на Дани Алвеш.

ПСЖ обаче допусна обрат още през първата част, когато Диего Карлос и Мажед Уарис изведоха домакините напред.

В началото на втората част втори гол на Диего Карлос означаваше 3:1 за Нант, но ПСЖ не се предаде и опита да стигне до точката.

Парижани обаче стигнаха само до един гол, дело на младия талант Метехан Гючлю, който правеше дебют в професионалния футбол.

Следващият мач на ПСЖ е у дома срещу Монако, като именно тогава феновете на тима очакват заветната точка и празненствата за осмата титла.