След две поредни отпадания на твърде ранна фаза, ПСЖ отново достигна до четирите най-добри тима в надпреварата.

Хегемонът във френския футбол през последните години нямаше проблеми с отстраняването на Ница на фазата на четвъртфиналите и спечели с 3:1.

Още от началните минути положенията пред вратата на гостите от южното крайбрежие започнаха да се редят едно след друго, а логичното се случи в 14-ата минута.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Мбапе и Руис осъществиха двойно подаване в наказателното поле, което бе завършено с гол от напускащата в края на сезона звезда на парижани.

Самият Руис покачи на 2:0 след половин час игра, но това сякаш прекалено успокои домакините, които с разсеяните си действия позволиха на Ница да намали до почивката чрез Лаборд.

Гостите обаче нямаха сили за нищо повече, защото в 60-ата минута Лукас Бералдо отново даде аванс на ПСЖ от два гола, а това бе достатъчно за парижани да доиграят спокойно спрещата и след две отпадания на осминафинал, да успеят отново да се доберат до най-добрите четири.

В битка за финала ПСЖ ще играе срещу Рен, докато в другия полуфинал Лион се изправя срещу втородивизионния Валансиен.