В рамките на две седмици хегемонът във френския футбол от последните години - ПСЖ, вкара общо 13 гола за два мача от турнира за Купата на страната.

След като парижани имаха култова среща с аматьори от шеста дивизия преди две седмици, завършила при резултат 6:0, късно снощи звездният тим от Париж гостуваше в една от старите столици на Франция - Орлеан.

Местният едноименен тим се състезава в третото ниво на футбола, заради което не бе никаква изненада, че ПСЖ победи с 4:1. ВИДЕО ВИЖТЕ ТУК >>>

А въпреки скромната класа на съперника, който на всичкото отгоре е 12-и и се бори за оцеляването си в полупрофесионаланта лига Насионал 3, Луис Енрике излезе с оптималния си състав, с предвождан от Килиан Мбапе тим на терена.

Съвсем очаквано, ПСЖ имаше тотален контрола, самият Мбапе откри в началото на мача, а само заради високомерното отношение на парижани в някои ситуации, мачът не бе решен по-рано.

Трябваше да се стигне до дузпа след час игра, която Мбапе вкара за 2:0, за да се реши мача, а малко по-късно Гонсало Рамос вкара за 3:0.

Гостите от Орлеан имаха щастието да вкарат почетно попадение пет минути преди края, преди да инкасират още един гол за крайното 1:4.

Така след две рутинни победи над нискоразрядни тимове, ПСЖ е напред за Купата, а на осминафиналите от елитните тимове към момента място намериха Монако, Лион, Ница и Брест.

Голямата изненада от вчерашния ден в турнира се казва Ле Пуй Фуут 43. Аматьорския тим от четвъртото ниво на футбола, който победи с 2:1 втородивизионния Дюнкерк и ще се надява да още подвизи в турнира за Купата.

Осминафиналите ще имат със сигурност поне още един аматьорски клуб, защото днес среща си дават Сан-Прист от пета дивизия и Роморантин от четвърта.