Пари Сен Жермен направи поредната си крачка към спечелването на юбилейна десета титла на Фарнция. Столичани се справиха с 3:0 като гости на Анже, при това без две от големите си звезди - Неймар и Лионел Меси, които пропуснаха срещата съответно заради наказание и контузия.

Килиан Мбапе даде аванс на ПСЖ в 28-ата минута, когато след хубав пробив вкара първия гол за вечерта след удар с левия крак. Спряганият за напускане Серхио Рамос вкара за 2:0 в продължението на първото полувреме, засичайки центриране на Анхел ди Мария и така преднината на гостите след 45 минути бе отлична.

Четвърт час преди края Маркиньос заби и трети гол за парижани, като това отново се случи след центриране на Ди Мария и удар с глава на защитник на вицешампионите - 3:0.

Аржентинското крило вече има участие в 200 гола в 290 мача за ПСЖ - 90 гола и 110 асистенции.

Тимът на Маурисио Почетино обаче не успя да се зарадва като шампион още днес, защото Марсилия победи с 3:2 Нант след две успешно реализирани дузпи на Димитри Пайе и още един гол на Амине Харит. Така Олимпик поне на теория има шанс за върха, макар да изостава с 15 точки от лидера при оставащи пет кръга.