Френският шампион ПСЖ спечели голямото дерби на страната срещу Марсилия с 2:0 като гост.

Победата бе 11-а поредна в 11 кръга за парижани и логично им отрежда първото място с убедителна преднина.

Тимът на Марсилия пък е пети с 19 точки.

Първата част не бе сред най-интересните, като единственото опасно положение се откри пред ПСЖ, когато удар на Ди Мария бе изчистен от голлинията.

Втората част обаче предложи повече емоции за зрителите.

Първо Неймар с техничен пробив опита да намери целта, преодолявайки трима играчи на съперника, но ударът му по диагонал от наказателното поле мина встрани от вратата.

Домакините отговориха с изпълнение на Пайет от фаул, пратено под гредата, но Ареола с върха на пръстите си изби в корнер.

В игра след 60-ата минута се появи младата звезда Мбапе, който прикова вниманието с първото си докосване! Извеждащ пас на Ди Мария към таланта завърши с гол за 1:0!

До края имаше време и за още един, дело на Дракслер, който оформи крайния резултат 2:0 в добавеното време на мача.