Иван Ракитич вкара изумителен гол за Севиля, а тимът му повали шампиона на Испания Атлетико (Мадрид) в драма на стадион "Рамон Санчес Писхуан".

Домакините спечелиха с 2:1 с късен гол на Лукас Окампос, но големият момент в двубоя бе друг.

В седмата минута хърватинът Ракитич изстреля ракета от 30 метра, която влетя в горния ъгъл на вратата на шампионите. Дори Ян Облак, един от най-добрите вратари на планетата, нямаше никакъв шанс.

Това бе достоен начин за Иван да отпразнува важен мач в кариерата му. Той игра за 368-ми път в Ла Лига, с което изравни Мирослав Джукич по двубои в испанското първенство сред играчите от бивша Югославия.

WINBET - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

А те, както знаем, са хиляди и оставили огромна диря в шампионата.

Фелипе изравни за Атлетико в края на първото полувреме, за да дойде времето на Окампос - аржентинецът донесе победата на Севиля с добавка в 88-ата минута.

Домакините са на 5 точки от лидера Реал, на второ място.

Атлетико, след като падна за четвърти път в първите 17 кръга, е на цели 13 от водача и може да се прости с идеята да защити титлата си.