За първи път от месец май 2005-а, Серхио Рамос се изправи срещу Реал (Мадрид), клубът за който изигра 671 мача и спечели 22 трофея.

Както и в онзи мач преди 18 години, Рамос отново носеше екипа на родния си Севиля, а двата тима отново не се победиха, този път завършиха 1:1. ВИДЕО ВИЖТЕ ТУК >>>

Като истински воин, какъвто го познаваме от годините му в Реал, Рамос отново бе главно действащо лице. Той изигра изключително силен мач в отбрана, бе безкомпромисен в единоборствата, изкара първия картон в мача, участва в сбиване, а накрая дори можеше да донесе победата на андалусийците.

Именно Севиля откри резултата в 74-ата минута, когато след успоредно на голлинията центриране, Давид Алаба си отбеляза доста нелеп авготол, което означаваше 1:0 за домаините.

Но само четири минути по-късно Реал изравни чрез изненадващо голмайстор. Десният краен бранител Дани Карвахал се разписа с глава, а в краткия период между двете попадения Серхио Рамос си изкара дежурния жълт картон - първи в мача.

Последните минути обаче бяха истинска битка, защото последваха още шест картона и сбиване, в което Рамос имаше дейно участие.

Именно той се забави с едно изпълнение на аут, държейки топката, а това изнерви Винисиус и на терена настана хаос. Рамо по-скоро опитваше да разтърве играчите, но доста настървено хвърляше настрани както съотборници, така и съперници.

В самия край той можеше да разбие сърцата на феновете на Реал, когато изпревари вратаря и отправи удар с глава, но не уцели вратата и мачът завърши 1:1.

Така Рал продължава да е лидер, Кралете вече имат четири точки пред Барса, но и мач повече от своя каталунски опонент, седмица преди голямото Ел Класико.