Серхио Рамос сложи наметалото на Кристиано Роналдо и заби страхотен гол от пряк свободен удар, за да донесе успокоение в Реал при сравнително рутинното 2:0 срещу Майорка.

Домакините вече имаха аванс с попадението на Винисиус Жуниор, когато в 56-ата минута попадението на капитана отне всякакви надежди и амбиции от гостуващия отбор.

Рамос е защитник, вероятно знаете. Тогава ще е още по-впечатляващо да научите, че има 97 гола и 38 асистенции за Реал. В последните два сезона той е вкарал повече пъти от преки свободни удари от самия Кристиано, който е в Ювентус през този период (2:1 в полза на Серхио).

Общо кариерата си защитникът има 118 попадения и 45 асистенции, когато прибавим и за мачове с първия му отбор Севиля, и националния тим на Испания. Някои нападатели не могат да се похвалят с толкова в кариерите си.

Винисиус донесе преднина на Реал преди почивката при леко спорни обстоятелства - Гарет Бейл бе в засада в момента на паса напред, направи движение да играе с топката, но се спря. Бразилецът вкара от редовна позиция, но дали уелсецът не влияеше на играта?

Въпреки това домакините държаха нещата под контрол и се върнаха на върха в класирането с 68 точки от 31 кръга. Толкова има и Барселона, но 13-кратните шампиони на Европа са лидер с предимството си в преките сблъсъци.

Остават 7 кръга, в които 7 победи на Реал ще направят отбора за 34-и път първенец, независимо с колко бие Барса по същото време.

Майорка остава в зоната на изпадащите, опита да даде битка на гранда и дори написа история. На терена се появи за последните 7 минути Лука Ромеро, който е на 15 години и 219 дни - най-млад играч в историята на Ла Лига.