Манчестър Сити постигна минимална победа с 1:0 над Тотнъм на "Уембли" в мач от 10-ия кръг на Висшата лига.

"Гражданите" записаха 15-и мач без поражение в първенството. 10 от тези двубои са през настоящия сезон, което отрежда на тима първата позиция в класирането.

Сити е с равен актив от точки (26) с Ливърпул, но има по-добра голова разлика от мърсисайдци.

Тотнъм пък остава на петата позиция с актив от 21 точки.

"Уембли" не бе в обичайното си състояние преди мача. На доста места тревата бе малко и теренът бе неравен заради провелия се вчера на него мач по американски футбол.

Въпреки това двата тима изиграха бърз и интересен мач, който бе решен с ранно попадение.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

То падна още в 6-ата минута, а негов автор бе Риад Марез.

Основна заслуга за попадението обаче имаше Стърлинг, който чудесно финтира бранител в бяло, нахлу в наказателното поле и предостави топката на алжирския национал, който безпроблемно я насочи във вратата.

До края на първата част гостите създадоха още няколко добри положения, дори уцелиха и греда чрез Марез, но най-чистата ситуация се откри пред Хари Кейн, който пропусна да изравни.

Голмайсторът от изминалия Мондиал се откъсна очи в очи с Едерсон, но не успя да преодолее стража на Сити.

Манчестър Сити контролираше по-голямата част от второто полувреме.

Въпреки това Тотнъм стигна до нов чудесен шанс за изравняване през, но Ламела изпусна от чиста позиция.

В последните минути "шпорите" натиснаха шампиона в търсене на изравняване, но Сити запази преднината и си тръгна победоносно от "Уембли".