Милан изкопчи минимална победа над Тотнъм с 1:0 на "Сан Сиро" в първия мач между двата клуба от осминафиналите на Шампионска лига.

"Росонерите" стигнаха до успеха с много ранен гол на Брахим Диас, а след това "шпорите"  не сътвориха почти нищо опасно пред противниковата врата, за да заслужат поне равенство.

Отборът на Антонио Конте има сериозни проблеми в последните седмици и това си пролича с пълна сила днес, като се изискват сериозни промени за реванша.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ТУК >>>

Милан поведе още в седмата минута с попадение на Брахим Диас. Важна работа свърши Тео Ернандес, който се пребори във въздуха за топката, а след това проби и стреля. Последва невероятно двойно спасяване на Фрейзър Форстър, но Брахим Диас направи лесна добавка и откри резултата.

В следващите минути Тотнъм опита да отговори и отправи няколко удара, твърде лесни за Татарушану. Единият от тях бе с глава на Ерик Дайър, а следващият на Емерсон от далечна дистанция.

В края на полувремето удар на Хюн-Мин Сон бе спасен, а след това Хари Кейн направи добавка в гредата, но се оказа, че кореецът е бил в засада.

Втората част бе далеч по-равностойна, а в 78-ата минута Чарлс Де Кетеларе направи голям пропуск с глава след подаване на Оливие Жиру. Секунди по-късно Малик Тиау също с глава стреля покрай вратата.

Тотнъм опита с няколко далечни удара, но твърде неточни или лесни за Татарушану.