Изненадата във френския футбол от миналия сезон Брест постигна още един впечатляващ резултат в дебютния си сезон в Шампионска лига.

"Пиратите" успяха да спрат един от най-силните отбори в Европа - германския шампиона Байер Леверкузен, след 1:1 в Гингам.

Благодарение на бурната подкрепа на своите фенове и много красиво изравнително попадение, Брест вече има седем точки в актива си след три изиграни мача. В предишните кръгове тимът победи Щурм Грац и Залзбург, и това беше първият истински сериозен тест.

За Леверкузен на Шаби Алонсо резултатът е разочароващ, но не и трагичен, защото и "аспирините" са със седем точки, след като победиха Фейенорд и Милан. Гостите имаха претенции за две дузпи, но те сякаш правилно не бяха отсъдени. Като цяло не показаха атакуващата си мощ, която сме свикнали да гледаме от тях.

Снимка: AP/БТА

В 24-ата минута гостите от Леверкузен поведоха в резултата с много качествена атака. Йонас Хофман подаде на Флориан Вирц и от границата на наказателното поле звездата на националния отбор не сбърка.

Вирц беше много близо до втори гол в 30-ата минута, когато направи чуден слалом между защитниците на съперника и стреля в ъгъла, но последва спасяване.

В 39-ата минута французите отново показаха от своята магия през сезона с прекрасен гол. Мехди Камара вдигна топката високо и тя падна на волето на Пиер Лис-Мелу, който я прати в далечния ъгъл също от границата на наказателното поле.

В 68-ата минута "аспирините" имаха претенции за игра с ръка в наказателното поле и такава имаше, но съдиите счетоха, че тя е била близо до тялото. Гостите обаче натискаха в търсене на победен гол.

Един от редките шансове за Брест дойде в 75-ата минута, когато топката падна на волето на Мехди Камара и той бе готов да я прати под гредата, но чешкият страж Матей Ковар изби в корнер.

В края на мача Леверкузен поиска още една дузпа, този път за нарушение срещу Хофман. След дълго гледане с ВАР съдиите от Словакия прецениха, че няма такова и сякаш това бе правилното решение. В продължението Флориан Вирц имаше шанс да вкара, но прати топката много високо.