Локомотив (София) и Царско село завършиха наравно 0:0 на Националния стадион Васил Левски в третия плейофен кръг в битката за оцеляване в Първа лига.

Резултатът е добър за "железничарите", въпреки че те бяха фаворит на букмейкърите преди мача. По този начин те събират 29 точки и продължават да са на второто място, като водят със седем на днешния си съперник. "Царете" са четвърти в групата, на две точки зад третия Ботев (Враца).

Победа на Локомотив над врачани в слевдащия кръг ще означава сигурно оцеляване за столичните железничари.

През първото полувреме най-опасният футболист на символичните гости бе Реди Каса, който бе близо до това да направи асистенция, а освен това негов удар беше спасен от Александър Любенов.

Най-добрият шанс за Локомотив се откри в 34-ата минута, когато Мики Орачев центрира от левия фланг, а последвалият удар с глава на Димитър Митков бе спасен класно от Хадим Ндиае.

Стражът на "царете" се намеси и в 55-ата минута, когато този път с глава от близка дистанция стреля Пламен Крачунов след центриране на Октавио.

До края на мача Венцислав Христов и Реди Каса стреляха покрай вратата на Локото при изгодни ситуации.