Монтана и Берое си поделиха точки в последния и за двата мача тим от редовния сезон в елитната ни дивизия. След 1:1 при гостуването си на Северозапад старозагорци си осигуриха на 100% място в първата шестица, докато за съперника им срещата не бе от значение.

Tова бе първи мач за заралии след раздялата им с треньора Димитър Димитров - Херо.

Монтана получи дузпа още в петата минута, когато Алиун Фал изби топката точно пред голлинията след удар с глава на Иван Михов. Съдията отсъди наказателен удар, но не изгони Фал, въпреки протестите на домакините, а му даде само жълт картон.

Тони Тасев се нае с изпълнението и стреля в средата на вратата и недостатъчно високо, а Душан Перниш спаси. Бившият играч на Пирин бе замесен във всичко по-интересно в атака за домакините, които се оказаха в ролята на изоставащ в резултата пет минути преди почивката.

След рикошет топката се озова в Иван Минчев, който я прати неспасяемо в долния ляв ъгъл на Благой Макенджиев за 0:1.

Изравнителният гол на Монтана също дойде след суматоха в наказателното поле - Кики центрира отляво, трима защитници на Берое не успяха да се разберат, а Владимир Айтов бе най-бърз и възстанови равенството - 1:1 в 62-ата минута.

Старозагорци са пети в класирането с 37 точки, колкото има и шестия Черно море, но варненци могат да се окажат извън Топ 6 при успех на ЦСКА 1948 срещу Локомотив (Пловдив) утре.

Монтана е на последното четиринадесето място с 20 точки и ще играе за оцеляването си.