Раздиран от проблеми с контузени играчи, английският шампион Ливърпул изигра може би най-силният си мач през сезона.

Мърсисайдци записаха класическа победа с 3:0 над Лестър, който преди началото на кръга оглавяваше Висшата лига.

С победата си обаче Ливърпул задмина своя съперник, като вече дели първата позиция с Тотнъм. Двата тима имат по 20 точки, а с две по-млако са Лестър и Челси.

Заради многото проблеми в състава на шампионите, Лестър пристигна на "Анфийлд" с амбиции да си тръгне с три точки, но си тръгна с три гола във вратата, които можеха и да са повече, ако не бяха намесите на Каспер Шмайхел.

Разултатът бе открит в 21-ата минута, когато дългогодишният бранител на Манчестър Юнайтед - Джони Еванс, по нелеп начин засече топката в собствената си врата след центриране от корнер.

Доминацията на Ливърпул продължи, а малко преди края на полувремето, правещият невероятен сезон Диого Жота засече центрирането на Анди Робертсън, за да удвои резултата.

През втората част събитията на терена не се промениха особено, като Ливъпрул продължи да създава положения, а в 77-ата минута две греди и серия от рикошети като по чудо не доведоха до трети гол. В тази ситуация удар на Фирмино бе изчистен от голлинията, като макар видимо топката да я бе преминала, технологиите отсъдиха, че за около милиметър гол няма.

Все пак логичното се случи в 86-ата минута, когато Фирмино вкара трети гол в мача, и третият дошъл след удар с глава.

Това бе 64-ият пореден мач без загуба у дома за Ливърпул, което е и клубен рекорд.