Реал (Мадрид) направи поредна крачка към титлата в Испания, увеличавайки своята преднина на върха в Ла Лига на осем точки.

Кралете победиха Реал Сосиедад с 4:1 у дома, изнасяйки истинска футболна лекция на баския си опонент.

Особено след шокиращия ранен гол, който гостите вкараха от дузпа. В 10-ата минута точен от бялата точка бе Микел Оярсабал, който даде аванс на тима от Сан Себастиан, но с това само разгневи Реал Мадрид.

Момчетата на Анчелоти натикаха баските в собствената им половина, а сериозният натиск в търсене на гол даде своя резултат в самия край на първата част.

Тогава Реал вкара три гола само в рамките на три минути, но само два от тях бяха зачетени. А и двата бяха истински бижута.

Видео от мача вижте на MAXSport.live.

Първо Едуардо Камавинга се разписа за 1:1, преди Лука Модрич със страхотен гол да донесе пълният обрат. Хърватинът овладя топката извъннаказателното поле, чукна я встрани и с неудобния си ляв крак просто не остави шанс на противниковия страж.

Между тези два гола се разписа и Карим Бензема, но попадението бе отменено заради засада.

Лекцията в бяло продължи и през втората част. Бензема трябваше да преживее нов отменен гол заради засада, но пет минути по-късно Реал Мадрид получи шанс да изпълни дузпа.

Този път нямаше кой да спре Бензема, който вече вкара за 3:1.

Това обаче не бе всичко, защото малко по-късно отлична атака на домакините доведе до четвърти гол, а негов автор бе Аенсио.

Така след петъчната издънка на Севиля, Реал Мадрид вече има осем точки преднина пред основния си преследвач, при оставащи 11 кръга до края на сезона.

Реал Сосиедад пък е на шестата позиция с 44 точки и продължава своята ожесточена битка за място в топ 4.