Борусия (Дортмунд) разби гостуващия Айнтрахт (Франкфурт) с 4:0 в мач от 22-ия кръг на Бундеслигата.

По този начин "жълточерните" се доближиха само на точка от лидера Байерн (Мщнхен), макар баварците да са и с мач по-малко.

Все пак Борусия подари истинско шоу на вярната си публика, като тотално разби своя противник, който стигна едва до един удар, при това неточен за 90 минути игра.

В първите 30 минути на мача обаче гол не падаше, докато не се намеси нетипичен герой - бранителят Лукаш Пишчек. Полякът успя да открие с хубав удар от границата на наказателното поле.

Така завърши и първата част, а през втората домакините се забавляваха по терена.

Джейдън Санчо удвои, а малко след това 19-годишният норвежец Ерлинг Халанд вкара за 3:0. Това бе негово осмо попадение в едва петия му мач в Бундеслигата. Той достигна тази бройка за 305 минути, което прави по гол на всеки 38 минути игра.

Крайният резултат пък бе оформен от Рафаел Герейро, а успехът на Борусия можеше да е далеч по-убедителен.