Байерн Мюнхен разгроми Виктория Пилзен с 5:0 на "Алианц Арена" в среща от третия кръг на груповата фаза в Шампионска лига.

Така баварците на Юлиан Нагелсман оправдаха очакванията и се забавляваха срещу аутсайдера в Група "C", като за втори път надделяха над този съперник с въпросния резултат след мача помежду им през 2013-а на същата фаза.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ ДВУБОЯ ТУК >>>

Лерой Сане отбеляза две попадения, а по едно добавиха Серж Гнабри, Садио Мане и Ерик-Максим Чупо-Мотинг. Освен това домакините направиха и множество пропуски, но като цяло могат да са доволни с представянето си.

Снимка: AP/БТА

То им носи трета поредна победа в Шампионска лига след тези над Интер и Барселона, както и първо място в групата с девет точки. Каталунците и "нерадзурите" имат по три точки и играят помежду си на "Камп Ноу" тази вечер. Шампионът на Чехия е с нулев актив и 12 допуснати попадения.

Байерн не се нуждаеше от много време, за да открие резултата. В седмата минута Лерой Сане направи страхотен пробив през центъра на терена и отправи още по-впечатляващ завършващ удар в горния ляв ъгъл за 1:0. Това бе шестият му гол в последните десет мача.

В 14-ата минута пробивът дойде от Леон Горецка, който пусна извеждащ пас към Серж Гнабри и централният нападател не сгреши сам срещу вратаря за 2:0. За бившия играч на Арсенал това бе първи гол от 21 август.

Байерн продължи да вкарва гол на всеки седем минути и в 21-ата бе ред на Садио Мане. Сенегалецът прехвърли технично противников играч, а след това имаше и известна доза късмет да се окаже сам срещу вратаря, за да последва безпощаден удар по земя за 3:0. Освен всичко това беше гол №9500 в историята на Шампионска лига.

В 37-ата минута триходова комбинация на нападателите на тима завърши с бързо отклоняване на Гнабри към Мане, който вкара топката във вратата, но голът бе отменен заради засада.

Устремът на Байерн не спря и през второто полувреме, като на домакините бяха нужни шест минути, за да вкарат четвъртия гол. Садио Мане пусна фантастичен пас към Лерой Сане, който си спря топката с хубаво докосване и още със следващото вкара второто си попадение.

В 59-ата минута дойде ред на резервата Ерик Максим Чупо-Мотинг, който получи от Леон Горецка и прати топката покрай вратаря, като имаше помощ и от страничната греда - 5:0.

Още през следващата седмица ще се играе реванша в Пилзен, където домакините ще опитат да се представят по-достойно срещу именития съперник. През 2013-а там те загубиха само с 0:1.