Създаденият преди 7 години отбор на ФК Лиепая от Латвия ще е първият съперник на ЦСКА в Европа.

Латвийците спечелиха гостуването си на северномакедонския Струга с 4:1, като с общ резултат 5:2 убедително продължават към втория кръг на Лигата на конференциите, където ги очаква родния гранд.

Първият мач между двата тима ще е на "Българска армия" след седмица, а реваншът е на 29 юли в Латвия.

Отборът на Лиепая завърши на пето място през миналия сезон на латвийската лига, която без съмненине е доста под нивото на родната Първа лига. Клубът обаче се добра до участие в Европа благодарение на спечелената Купа на страната, втора в историята му.

И ЦСКА участва в Европа като носител на Купата на България, макар "червените" да имаха подобно право и чрез крайното класиране в първенството.

Може би единственото предимство на Лиепая пред ЦСКА би бил фактът, че в момента първенството на Латвия е в разгара си. След 14 кръга обаче отборът от едноименния град е едва четвърти, с 10 точки зад третия.

Иначе преди мача в Струга днес, въпросителните бяха много, защото двата тима направиха 1:1 в първата среща.

Лиепая успяха да открият в добавеното време на първата част чрез Хоган Укпа, а в началото на второто полувреме бразилецът вкара два гола за минута, с което тотално реши нещата. Емир Шкендери върна един гол за северномакедонците, а Крис Карлинис оформи крайното 4:1.

ФК Лиепая участва в Европа пет пъти през последните шест години, а президент на клуба е може би най-популярният латвийски футболист - Марис Верпаковскис.

Преди края на този мач ЦСКА получи страхотни новини от Армения. Там местният Арарат сътвори изненада и елиминира унгарския МОЛ Фехервар с общо резултат 3:1.

Това означава, че ЦСКА ще е сред поставените отбори в третия кръг на надпреварата, стига да успее да преодолее Лиепая.

Другият четвъртък в действие ще видим и другите ни представители в Лигата на конференциите, които предварително знаеха имената на съперниците си.

Локомотив (Пловдив) ще играе с чешкия Словачко, а Арда ще срещне израелския Апоел Беер-Шева.