Манчестър Юнайтед пише история с временния си мениджър Оле Гунар Солскяр, който спечели рекордните 26 точки от първите си 10 шампионатни мача.

"Червените дяволи" обяче бяха връхлетяни от епидемия с контузии, като цели девет играчи са под въпрос или твърдо извън строя за гостуването на Кристъл Палас довечера.

Повечето от травмите са разтежения или болежки, които се появяват при свръхнатоварване. Именно на това Солскяр отдаде серията лоши новини на медицинския фронт.

Върхът бе в неделя, когато за 20-ина минути през първото полувреме на мача срещу Ливърпул (0:0) напуснаха с травми Хуан Мата, Джеси Лингард и Андер Ерера, а Маркъс Рашфорд доигра срещата куцукайки.

"Разбира се, променената динамика е една от причините - призна Солскяр на пресконференцията преди сблъсъка с Палас. - Играчите тичат повече в тренировките и мачовете, това се вижда и от статистиките."

Така е - те показват, че при Жозе Моуриньо в мачовете от сезона до 15 декември, футболистите на Юнайтед са последни в класирането по средно избягано разстояние на двубой и брой спринтове. В момента, ако се вземат само десетте мача при Солскяр, те вече са на трето място по спринтове, които са се увеличили от 98.6 на мач до 108.7.

Отборът тренира много по-интензивно, а според в. "Манчестър ивнинг нюз" - и с много по-голямо желание и ентусиазъм, откакто Моуриньо бе уволнен.

За мача в Лондон довечера твърдо извън игра са Мата, Ерера и Лингард, както и Неманя Матич, Фил Джоунс, Антонио Валенсия, Антони Марсиал и Матео Дармиан. Участието на Рашфорд, Маркос Рохо и Ерик Байли е под въпрос.

"Оцеляват само най-коравите", пошегува се Солскяр по темата.

Но е ясно, че с предстоящ реванш от осминафиналите в Шампионската лига срещу ПСЖ на 6 март (0:2 в първия мач), четвъртфинал срещу Уулвърхемптън за Купата на ФА и ключови мачове за място в топ 4 във Висшата лига, едва ли му е до смях.