Любопитни разкрития около Кристиано Роналдо правят английските медии.

Както е ясно, бойкотиращият Манчестър Юнайтед играч изигра едно полувреме в контролата с Райо Валекано (1:1) на "Олд Трафорд" и бе посрещнат с аплодисменти от феновете. Играчът обаче продължава да няма дори и една тренировка с отбора и изобщо не е трябвало да започва като титуляр.

Първоначално мениджърът на Юнайтед Ерик тен Хаг е определил сред стартовите 11 да започне Диало, а португалецът да се появи през втората част. Кристиано обаче бил категоричен - или стартирам от първата минута, или няма да играя.

За да избегне нова порция напрежение, нидерландският спец се съгласил. Роналдо бе заменен на почивката, а именно влезлият на негово място Диало вкара гола за Юнайтед.

Зад каприза на Кристиано, освен честолюбие, се крие и още една любопитна причина. Звездата искал да играе само първото полувреме, за да може да напусне стадиона преди края на мача и така да избегне журналистически въпроси за бъдещето си. План, който в крайна сметка бе приложен успешно.

Въпреки че поигра 45 минути за Юнайтед, бъдещето на 5-кратния носител на "Златната топка" остава крайно несигурно. Самият Ерик тен Хаг призна, че 37-годишният Кристиано е много назад с подготовката.

"Той не е на нивото на останалите в отбора, защото пропусна много седмици. Има нужда от мачове и много тренировки", заяви Тен Хаг.

Манчестър Юнайтед започва сезона с домакинство срещу Брайтън на 7 август, като ще е интересно да се види дали Роналдо ще вземе участие в този двубой.

На фона на всичко това, самият играч отправи лаконично послание в социалните мрежи: "Щастлив съм от завръщането на терена".