РБ (Лайпциг) продължи напред към елиминациите в Шампионската лига, лишавайки от тази възможност Манчестър Юнайтед. Германците спечелиха срещу именития си съперник с 3:2 и си гарантираха участие в турнира и през 2021 година, след като и двата тима влязоха в днешния двубой с еднакъв актив - по 9 точки.

Анхелиньо откри за домакините още във втората минута, когато с отличен удар превърна пас на Марсел Забицер в асистенция - 1:0. По ирония на съдбата крайният защитник е преотстъпен в германския тим от Манчестър Сити, с които "червените дяволи" ще играят през уикенда. След още десет минути отново Анхелиньо бе главно действащо лице, след като асистира на Амаду Хайдара, който с воле вкара втория гол за германците тази вечер.

В 30-ата минута се стигна и до трети, който бе дело на Вили Орбано, но и който бе отменен заради засада след консултация с ВАР.

В основата на всичко креативно за Юнайтед за пореден мач бе Бруно Фернандеш, който намираше съотборниците си на добри позиции, а освен това опитваше и сам да отбележи, но това така и не се получаваше. В 68-ата минута португалецът бе изключително близо, но удари гредата след пряк свободен удар.

Почти светкавично след това Джъстин Клуйверт наказа поредната грешка в защитата на Манчестър Юнайтед, откъсвайки се между двама играчи на английския тим, за да вкара във врата та на Давид де Хеа - 3:0.

Фернандеш все пак успя да отбележи, макар и от дузпа за 3:1 десет минути преди края. Надеждата за гостите остана жива благодарение на най-противоречивата фигура в редиците на отбора в последно време - Пол Погба. Появилият се като резерва французин отбеляза с глава след корнер в 82-ата минута.

Англичаните опитаха да стигнат до трети гол, но това така и не се случи и ще трябва да се задоволят с участие в Лига Европа, докато РБ (Лайпциг) ще играе в Шампионската лига и след нова година.

Останалите резултати от Шампионската лига:

Група "Е": Челси - Краснодар 1:1, Рен - Севиля 1:3 (Челси и Севиля продължават в ШЛ, Краснодар - в Лига Европа)

Група "F": Лацио - Брюж 2:2, Зенит - Борусия (Дортмунд) 1:2 (Борусия и Лацио продължават в ШЛ, Брюж - в Лига Европа)

Група "G": Барселона - Ювентус 0:3, Динамо (Киев) - Ференцварош 1:0, (Ювентус и Барселона продължават в ШЛ, Динамо - в Лига Европа)