Реал (Мадрид) не допусна втора поредна издънка у дома и победи Валенсия с 2:0 в мач от испанската Ла Лига.

Така точно в средата на сезона, когато всеки тим в шампионата е изиграл по 19 мача, Кралете изостават от лдиера Барселона на пет точки.

Днешният успех за момчетата на Анчелоти дойде напълно заслужено с оглед играта, а всичко бе решено с два бързи гола в началото на втората част.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

През първото полувреме Реал имаше няколко отлични ситуации, дори стигна и до гол, който ВАР отмени за нарушението на Бензема, а двата тима се оттеглиха на почивка при 0:0.

В 52-ата минута обаче Марко Асенсио откри с гол от дистанция, а по-малко от три минути след него дойде и моментът на Винисиус Жуниор, който вкара за 2:0 и сякаш напълно реши всичко в мача.

Наглед рутинен успех, който обаче донесе и доста притеснителни моменти за Кралете. В 60-ата минута Карим Бензема бе заменен принудително, като френският голмайстор директно влезе в тунела, а състоянието му тепърва ще се изяснява.

Както добре знаем, той страдаше от травма, заради която пропусна Мондиала, а притесненията са, че именно тя може да се е обадила пак.

А това не бяха единствените главоболия за Карло Анчелоти преди заключителната част от сезона, защото още през първата част той трябваше да заменя и централния си бранител Едер Милитао.

Снимка: Getty images