Осминафиналите битки в Шампионска лига продължават с нови два сблъсъка, в които са замесени два от най-силните отбори на континента.

Най-успешният тим в турнира - Реал (Мадрид), посреща далеч по-скромния откъм успехи и реноме тим на Аталанта. Мачът е от 22 часа българско време, като ще може да го наблюдавате в ефира на Max Sport 3.

Кралският клуб взе минимален аванс от 1:0 в първия мач, но фактът, че този аванс дойде на италианска земя, го прави много по-ценен и дава сериозно предимство на Реал. Изглежда, че момчетата на Зидан просто трябва да излязат тази вечер на терена, за да довършат започнатата и да намерят място на четвъртфиналите.

Тази задача обаче изобщо няма да е толкова лесно, особено срещу смелият и изключително атакуващ тим на Аталанта.

В последните сезони момчетата от Бергамо безспорно са сред най-вдъхновяващите отбори в Европа, най-вече заради атрактивния си стил, на който не изневеряват в нито един момент, колкото и критичен да е той.

През сезона до този момент Реал показа достатъчно слабости у дома в Ла Лига. "Белите" загубиха доста лесни точки срещу скромни противници, бяха на косъм да го направят и в събота срещу Елче, но Бензема измъкна отбора си с гол в последната минута.

С победа насред Мадрид се поздрави и Шахтьор в Шампионската лига през сезона, което само показва, че помощният терен "Алфредо Ди Стефано", не е онази крепост, в която се бе превърнал "Сантяго Бернабеу", който в момента се реновира.

Именно тези колебания на испанския шампион, както и отсъствието на най-важния им играч през сезона - Каземиро, дават надежди на неутралните фенове, че Аталанта е способен да завърже мача.

Далеч по-лека изглежда задачата на лдиера в Англия и почти сигурен шампион - Манчестър Сити.

"Гражданите" посрещат Борусия (Мьонхенгладбах) от 22 часа българско време, в мач, който може да наблюдавате в ефира на Max Sport 2.

Момчетата на Пеп Гуардиола спечелиха с 2:0 първия двубой в Германия, като днес изглежда просто трябва рутинно да довършат работата си в рамките на 90 минути.

А и логиката сочи, че изненади не трябва да има. Сити е в невероятна форма, като отвя кокнкуренцията във Висшата лига, където още през следващия месец ще има шанс да празнува с титла в ръка.

Отборът на Гуардиола заигра по добре познатия си начин, който му донесе две поредни титли на Англия. Това, което обаче винаги убяваше на Сити бе точно Шампионската лига.

Още един фактор в полза на Сити е формата на немския им съперник от Мьонхенгладбах.

Макар на осминафинал в Шампионска лига, Борусия заема едва десетата позиция в Бундеслигата, в серия от четири поредни загуби.

Изглежда отборът от Мьонхенгладбах няма да се добре до зона Европа през този сезон, а и трудно можем да повярваме, че има сили да върне два гола насред Манчестър.