Приказката на Реал, който грабна три поредни трофея от Шампионска лига, приключи със звучен шамар тази нощ в Мадрид.

"Кралския клуб" шокиращо загуби с 1:4 от Аякс и отпадна от осминафиналите на турнира след общ резултат 5:3 в полза на холандците.

Това поражение прекъсна невероятната серия на Реал от осем поредни сезона, в които клубът неизменно достигаше до полуфиналите на турнира, а отпадането на осминафинал е първо от 2010-а насам. Загубата е и най-голямата в домакинство в турнира на шампионите за Реал.

Така само в рамките на седмица, три поражения на "Сантяго Бернабеу" изхвърлиха Реал от Шампионска лига, Купата на Краля и на практика го изключиха от борбата за титлата в Испания.

От своя страна младият тим на Аякс изигра страхотен мач и напълно заслужи историческият успех, поднасяйки голямата бомба в европейския футбол през този сезон.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Мачът бе двуостър, с доста положения пред двете врати, но по-концентрирани в предни позиции бяха холандците. Играчите на Аякс изглеждаха отборът с по-голямо желание на терена, решен на всичко, за да свали "Краля" от неговия трон.

Късметът все пак покри холандците в началото, когато Рафаел Варан нацели гредата. В този момент може би всичко щеше да приключи, но топката не влезе, за да последват невероятни минути за гостите.

В 7-ата Душан Тадич проби отдясно и върна топката към Зиех, който бе оставен сам и безпроблемно насочи топката във вратата.

Десет минути по-късно шокът бе пълен. Отново невероятният Тадич заобиколи двама играчи в бяло и със страхотен пас намери Невес, който покачи на 2:0, пращайки в екстаз над 10 000 холандци по трибуните.

Аякс имаше още два чудесни шанса тотално да откаже Реал, но пропусна.

Испанците от своя страна също имаха добри положения, дори нацелиха втора греда. За тяхно съжаление обаче крилата Винисиус и Лукас Васкес трябваше да напуснат принудително терена.

Логично Реал се хвърли в атака с началото на втората част, само гол пращаше мачът в продължения.

"Кралския клуб" обаче отново бе разочарован след час игра.

И отново главно действащо лице бе Душан Тадич, безспорно играчът на мача тази вечер.

Сърбинът вкара трети гол за Аякс с невероятен удар от границата на наказателното поле. Попадението бе разглеждано около 5 минути със системата ВАР, защото имаше съмнение, че топката е излязла в тъч по-рано в атаката, но все пак съдията го зачете.

Марко Асенсио обаче върна надеждите на "Бернабеу", с малко щастлив гол, но Реал го заслужаваше с оглед на показаното.

Вдъхновението в бяло обаче издържа по-малко от две минути. Аякс получи шанс да изпълни пряк свободен удар, а Ласе Шоне вместо да центрира както всички очакваха, прати топката директно във вратата на Куртоа, слагайки окончателно край на интригата в мача и на приказката на Реал в Европа, продължила невероятните три години.