Реал (Мадрид) е последният полуфиналист в турнира за Купата на краля в Испания. "Белите" отстраниха градския си съперник Атлетико благодарение на победа с 3:1 след продължения, но срещата съвсем спокойно можеше да поеме и в напълно различна посока.

Двата столични тима продължиха традицията, че когато играят в един мач в надпревара, различна от Ла Лига откакто Диего Симеоне е треньор на "дюшекчиите", неизменно се стига до добавено време. Така бе в Купата през 2013-а, Шампионската лига през 2014-а и 2016-а, Суперкупата на Европа през 2018-а, Суперкупата на Испания през 2020-а и сега - шест от шест.

Атлетико откри резултата в 19-ата минута, когато Нахуел Молина центрира отдясно, а Алваро Мората безпроблемно отбеляза, след като бе напълно сам зад зле подредената защита на "белите" - 1:0. Домакините бяха започнали мача една идея по-настоятелно, но попадението видимо им повлия, като последваха силни минути за гостуващия тим, но до почивката повече голове нямаше.

Родриго даде тон за предстоящия обрат. Бразилецът се появи в игра в 69-ата минута, а точно десет по-късно направи за смях отбраната на съперника и след впечатляващ рейд прати топката в мрежата на иначе стабилния Ян Облак. 12 от общо 27 гола на Родриго за Реал са в последните 15 минути на мачовете.

Но действително само пет минути по-рано всичко можеше да поеме в различна посока, след като Дани Себайос, който вече имаше жълт картон, извърши нарушение, определено достойно за официално предупреждение. При това точно пред съдията, но той реши да отсъди единствено нарушение без допълнителни последствия за "белите".

Междувременно Гризман стреля опасно от въпросния свободен удар, а малко преди изравняването Вицел направи задна ножица, но Куртоа спаси.

Стефан Савич улесни значително мисията на съперника, след като си изкара два скоропостижни жълти картона между 97-ата и 99-ата и бе изгонен, а Диего Симеоне иронично аплодира това решение на рефера. Пет минути след това логичното се случи и Карим Бензема заби решаващ гол за своя тим след асистенция на Винисиус - 2:1.

Бразилецът сложи точка на всичко, добавяйки и попадение към головия си пас за 3:1 в добавеното време на продълженията.

В друг мач тази вечер Атлетик (Билбао) победи Валенсия с 3:1, а и четирите попадения на "Местая" бяха дело на футболисти на баските. Икер Муниаин, Нико Уилямс и Микел Весга от дузпа вкараха головете за "лъвовете", а пък Оскар де Маркос си отбеляза автогол.

Жребият за полуфиналите е на 30 януари, а освен Реал и Атлетик, там са още Барселона и Осасуна.