Реал Мадрид победи Атлетик Билбао с 2:0 на "Сан Мамес" в най-очаквания мач от първия кръг на Ла Лига.

"Кралския клуб" сякаш учудващо лесно стигна до успеха след два гола през първото полувреме и много добра игра в защита.

Предвид множеството промени по състава, се очакваше разколебаване от хората на Карло Анчелоти, но те се справиха перфектно. До голяма степен и Билбао разочарова с невъзможността си да създаде опасности пред вратата на резервния страж Андрий Лунин, който пък замени контузения Тибо Куртоа.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ТУК>>>

Освен това Реал игра за първи път официален мач без напусналия Карим Бензема. Атаката беше водена от Винисиус, Родриго и новото попълнение Джуд Белингам.

Родриго откри резултата в 28-ата минута след двойно подаване с Дани Карвахал, а в 36-ата Белингам вкара в дебюта си с доза късмет при удар от воле след пас на Давид Алаба от корнер.

Билбао се опита да натисне през втората част, но защитата на Реал игра на много високо ниво. В нея пък дебютира новото попълнение от Райо Валекано Фран Гарсия.

Любопитно бе, че Анчелоти остави на пейката ветераните Лука Модрич и Тони Кроос, като те влязоха през второто полувреме. Изглежда, че те вече ще имат периферна роля за сметка на по-младите Едуардо Камавинга и Орелиен Чумени - тенденция, която се заформи още през миналия сезон.