Реал Мадрид и Челси завършиха наравно 1:1 в първия полуфинален сблъсък помежду си от Шампионска лига.

На "Алфредо Ди Стефано" двата отбора си размениха по един ранен гол и като цяло искаха да атакуват през първата част, но през втората изцяло пуснаха педала на газта и дипломатично бяха доволни на равенство.

Под проливния дъжд, който удави Мадрид, бе трудно да се каже дали испанците или англичаните заслужаваха повече крайния успех. Резултатът бе закономерен, но дава леко предимство на лондончани заради гола на чужд терен.

В състава на Зинедин Зидан нямаше никакви изненади, като бившият играч на Челси Еден Азар остана на пейката и влезе за второто полувреме. Карим Бензема отново бе важната фигура в атака и вкара красив гол, с който изравни резултата в 29-ата минута. Като цяло обаче това бе единственият точен удар на сметката на домакините.

Томас Тухел пусна Тимо Вернер в своята атака и отново съжали - германският нападател опропасти всичко изгодно, което се откри пред него, а то не бе много. Жокер за "сините" се оказа Томас Пулишич, който вкара откриващото попадение в 14-ата минута.

Челси и Реал се изправиха за първи път един срещу друг от 1998-а година. Тогава лондончани триумфираха с 1:0 в мач за Суперкупата на УЕФА. Двата тима преди това се бяха срещали и за КНК през 1971-а, когато краен победител също бе Челси. Друга интересна статистика е, че Тухел за пети път се изправи срещу "белия балет" и не загуби нито един мач. Никой друг наставник не го е постигал след толкова срещи.

Челси започна много по-добре срещата спрямо своя съперник и можеше да поведе още в десетата минута. Мейсън Маунт центрира от левия фланг и се получи рикошет. Топката стигна до Кристиан Пулишич, който отклони с глава към Вернер. От чиста позиция германският нападател стреля, но Тибо Куртоа, който се намира в супер форма, протегна крак и спаси.

В 14-ата минута добрата игра на "сините" даде резултат. Антонио Рюдигер изведе зад защитата Пулишич. Американецът изчака защитата да се върне, но финтира вратаря и прати топката във вратата. Отбраната в бяло бе твърде пасивна. Пулишич стана първият играч от САЩ с гол в полуфинал от Шампионска лига.

В 23-ата минута Карим Бензема отправи силен удар, който се отби в гредата.

Реал обаче бързо се съвзе от попадението и стигна до изравняване чрез обичайния заподозрян в 29-ата минута. След късо изпълнение на ъглов удар, Марсело центрира и последователно Каземиро и Едер Милитао отклониха с глава. Топката стигна до Бензема, който пое технично с гърди и веднага стреля силно от воле за 1:1.

До края на полувремето Челси бе отборът, който владееше повече топката, но няколко лоши решения в заключителната фаза на атаката го лиши от опасност пред Куртоа.

Втората част бе далеч по-пасивна и за двата отбора, макар че те си разменяха инициативата и владението на топката. Първият шанс се откри пред Бензема в 50-ата минута, но ударът му бе много неточен.

В последствие скуката обзе "Алфредо ди Стефано" в продължение на 15-20 минути. Хаким Зиех влезе като резерва за гостите и отправи два точни удара, единият от пряк свободен. Изпълненият обаче бяха твърде леки за вратар от ранга на Куртоа.

В последните 10 минути на редовното време Реал бе малко по-опасният отбор и опасен удар на Марсело бе блокиран. След това Азар раздвижи малко атаката на "белия балет", но като цяло интересни ситуации до края липсваха.

Реваншът на "Стамфорд Бридж" е на 5 май. В другия полуфинален сблъсък утре се изправят ПСЖ и Манчестър Сити.