Реал (Мадрид) спечели първия четвъртфинален сблъсък с Ливърпул в Шампионската лига с 3:1. Двата тима се срещнаха за първи път след финалния мач в Киев през 2018 година, който също завърши с такъв резултат в полза на испанците.

Първото полувреме премина изцяло по вкуса на Реал. Испанците диктуваха темпото на играта и през по-голямата част от времето именно те атакуваха, а Ливърпул бе по-изтеглен назад.

Настоятелните опити на домакините бяха възнаградени в 27-ата минута, когато Винисиус вкара първия гол в мача. Бразилецът надбяга защитната линия на гостите и по-тончо Натаниъл Филипс, овладя на гърди 60-метров пас на Тони Кроос и отбеляза за 1:0.

По-малко от 10 минути след това Реал отбеляза за втори път, при това по позната схема. Кроос пак даде дълъг пас, Александър-Арнолд изчисти лошо с глава, топката попадна в Марко Асенсио, който прехвърли Алисон с първото си докосване, а след това вкара на празна врата - 2:0.

За крилото това бе гол в четвърти пореден мач за “кралете”.

През първата част “червените” нямаха нито един изстрел към вратата на съперника - нещо, което не се бе случвало от ноември 2014 година, когато те отново имаха Реал насреща.

Ливърпул започна второто полувреме по-добре и намали само шест минути след подновяването на играта. Диого Жота стреля, а топката бе отбита и се озова в Мохамед Салах, който я прати точно под напречната греда - 2:1.

По-малко от петнадесет минути след това Винисиус възстанови преднината от два гола за мадридския тим. Модрич проби в наказателното поле и отклони към бразилския си съотборник, който отбеляза с плътен шут по земя в близкия за Алисон ъгъл - 3:1.

Грешките и за двата отбора зачестиха, като в остатъка от двубоя английския тим заигра по-нападетелно, търсейки втори гол, а Реал разчиташе предимно на контраатаки, като повече голове нямаше, а испанците взеха преднина от два гола преди реванша на "Анфийлд".