Реал (Мадрид) се изложи във втори пореден мач от испанското първенство от началото на 2019 година, след като загуби с 0:2 домакинството си на Реал (Сосиедад).

"Кралете" бяха летаргични, недостатъчно заинтересовани и пропиляха куп шансове пред вратата на противника.

Бяха наказани в началото и края на мача и не отговориха подобаващо на предизвикателството, отправено от баския съперник.

Сосиедад поведе още в третата минута след отсъдена дузпа за нарушение на Каземиро срещу Микел Мерино. Уилян Хосе изпълни и даде ранен аванс за гостите.

След това Реал натисна и Карим Бензема се отчете с дежурния си голям пропуск, овладявайки в наказателното поле и пращайки топката в аут от непосредствена до вратата близост.

В 61-та минута Лукас Вазкес получи втори жълт картон за нарушение в гръб срещу противников играч.

Пет минути по-късно столичани трябваше да получат дузпа. Винисиус бе съборен в наказателното поле от вратаря, но съдията реши, че има игра с топката. Такава изобщо нямаше, а дори наличието на ВАР не помогна за правилно отсъждане. Видео разглеждане нямаше.

Последваха пропуски на домакините, два от които на Серхио Рамос, който реши да вземе нещата в свои ръце и да се втурне в атака.

Вместо това Сосиедад вкара втори гол на контраатака в 83-та минута чрез Рубен Пардо, който получи пас от автора на първия гол Хосе.

Така европейският шампион остава с 30 точки на петата позиция в шампионата. Сосиедад е 12-ти с 22 точки.

По-рано днес Севиля и Атлетико (Мадрид) завършиха наравно 1:1 на "Рамон Санчес Писхуан".