Реал Мадрид запази поне на теория интригата за титлата в Испания.

В късния мач от съботната програма на 30 кръг в Ла Лига столичани нямаха проблеми срещу Селта и спечелиха с 2:0.

ВИДЕО С ГОЛОВЕТЕ В МАЧА ВИЖТЕ ТУК>>>

Така тимът на Карло Анчелоти вече има 65 точки, като скъси дистанцията до лидера Барселона на 8. Каталунците обаче са с мач по-малко - в неделя приемат третия в класирането Атлетико Мадрид.

Иначе на "Бернабеу" все още действащите шампиони успяха да нанесат ударите си като истински "снайперисти" - в самия край на първото полувреме и точно в началото на второто.

Над всички в мача бе Маркос Асенсио, който първо откри резултата след хубаво подаване на Винисиус, а след това записа и асистенция, центрирайки за гола на Едер Милитао с глава.

Денят в Ла Лига предложи и сериозна развръзка в битката за четвъртото място. Там се укрепи Реал Сосиедад, който спечели с 2:1 срещу Райо Валекано.

Така баските дръпнаха с 6 точки пред петия Бетис, който записа четвърта поредна издънка и падна с 2:3 при визитата си на Осасуна.

В другите два мача от кръга Атлетик Билбао взе очаквани 3 точки след 2:1 срещу Алмерия, а Валядолид се отдалечи на 4 точки над опасната зона след трудно 2:1 с Райо Валекано.