Реал Мадрид започна защитата на трофея в Шампионската лига с победа в Глазгоу над надъхания Селтик - 3:0.

За няколко минути в началото на второто полувреме вкараха Винисиус Жуниор (56-а минута) и Лука Модрич (60-а), за да откажат домакините и техните шумни и непримирими близо 70 000 фенове по трибуните.

Еден Азар се разписа в 77-ата минута и направи резултата класически.

Реал страда до почивката, когато капитанът Калъм Магрегър щеше да счупи гредата с бомба от 25 метра. В 30-ата минута излезе лидерът на Мадрид Карим Бензема, който се държеше за лицето и видимо показваше, че става дума за травма - най-вероятно в бедрен мускул.

В първите секунди на второто полувреме, при 0:0, японецът Дайцен Маеда изпусна от 4-5 метра сам пред вратаря Тибо Куртоа, сякаш за да покаже, че Селтик ще търси победата. След това започна рециталът на 14-кратните шампиони.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖИТЕ ОТ НАЙ-ИНТЕРЕСНИТЕ МАЧОВЕ ТАЗИ ВЕЧЕР>>>

Единствените лоши новини са травмите на Бензема, а и на бранителя Едер Милитао, който бе сменен след първото полувреме.

В другия мач от тази група F украинският Шахтьор загърби всичко, което се случва със страната не само във футболно отношение, за да спечели с убедителното 4:1 на терена на германския РБ Лайпциг.

Първите три гола вкараха украинци, тъй като в Шахтьор чужденци вече почти няма - а помните каква бразилска колония бе този тим. Мариан Швед на два пъти и Михайло Мудрик се разписаха. Чак четвъртото попадение дойде от Ласина Траоре.

В група Е италианският шампион Милан стигна до 1:1 в Австрия срещу Залцбург, въпреки че изостана в резултата с гол на Ноа Окафор. Още до почивката Алексис Селемакерс изравни за гранда от Милано. По-рано днес в тази група Динамо (Загреб) поднесе изненада, побеждавайки у дома Челси с 1:0.

В група G се развихри Манчестър Сити с 4:0 на терена на закъсалия и в испанското първенство отбор на Севиля. Два гола вкара Ерлинг Холанд, който вече има 25 попадения в 20 мача в Шампионската лига! Норвежецът се превръща и в новия си клуб в машина пред вратите на съперниците.

По-рано бившият му отбор Борусия Дортмунд спечели у дома с 3:0 срещу Копенхаген.