Реал Мадрид се спаси на косъм от исторически срам и се промъкна на осминафиналите за Купата на краля след много слаб мач срещу четвъртодивизионния Касереньо.

Звездният състав на "белите" беше надигран в голяма част от двубоя, но все пак стигна до минимален успех с 1:0 след красив гол на Родриго в 69-ата минута.

Домакините играха доста окрилено, подкрепяни от 7000 фенове по трибуните, като създадоха много проблеми на еврокралете. Съперникът на "лос бланкос" стигна до тази фаза, след като елиминира последователно Кордоба и елитния Жирона.

БТА

Треньорът на Реал Карло Анчелоти пък бе решил да даде почивка на Карим Бензема, Винисиус Жуниор, Лука Модрич, Тони Кроос и Тибо Куртоа, които не попаднаха в групата за мача.

На няколко пъти Касереньо бе на косъм от попадение във вратата на именития си съперник, но през втората част физическите сили сериозно намаляха и Реал се възползва - Родриго се промъкна между двама защитници и с прецизен удар в далечния ъгъл откри резултата.

Това беше първи гол от два месеца за бразилското крило.

След двубоя пък Анчелоти побърза да се оправдае с тежкия терен и грубия съперник.

"Мачът беше труден, имаше много единоборства и дълги подавания. Не сме свикнали с подобен тип двубои, но съм доволен от това как се приспособихме. Азар се стара, но за такива като него и Родриго беше най-трудно заради характера на мача. Затова е трудно да се дават индивидуални оценки.

Хареса ми всичко в представянето ни, от началото до края. Внимавахме в защита и не предприемахме излишни рискове. На този терен трудно може да се играе качествен футбол. Иначе е хубаво малките отбори да се противопоставят на големите, но това не беше футбол", заяви още Анчелоти.