Реал Мадрид надделя над Юветус с 2:0 в контролна среща, която се игра на "Роуз Боул Стейдиъм" в Пасадена.

Карим Бензема и Марко Асенсио вкараха за "кралския клуб" и така донесоха първи успех за отбора в лятната подготовка след загуба от Барселона и равенство срещу Клуб Америка.

За Юве пък загубата бе първа след триумф над Гуадалахара и равенство срещу каталунците на територията на САЩ.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ ДВУБОЯ >>>

Реал поведе в 18-ата минута, след като Юве лековато изгуби топката в средата на терена и Винисиус направи пробив, за да бъде фаулиран от Данило. От бялата точка Карим Бензема спечели дуела срещу Матия Перин.

През втората част отборът на Карло Анчелоти заигра още по-добре и вкара за 2:0 в 68-ата минута. Точен беше Асенсио след подаване на Хесус Вайехо.

На 10 август Реал Мадрид играе срещу Айнтрахт Франкфурт в мач за Суперкупата на Европа.

В друга контрола от снощи Барселона победи Ню Йорк Ред Булс с 2:0. Головете вкараха Осман Дембеле и Мемфис Депай.