Реал Мадрид не позволи нова издънка в испанската лига, като спечели много сложно Осасуна с 2:0.

И двете попадения дойдоха късно - в 78-ата минута вкара Феде Валверде, а в 89-ата се разписа Марко Асенсио, като между тях гол на Винисиус Жуниор бе отменен с видяна от ВАР засада.

Но победата дойде изключително сложно за Мадрид, притиснат до стената от агресивните домакини. Осасуна изпусна страхотни положения през първото полувреме, а в 65-ата минута уцели и греда.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖИ ОТ ТОЗИ И ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ МАЧОВЕ В ЛА ЛИГА ДНЕС>>>

Гостите също имаха шансове, но това бе една от онези вечери, в които Винисиус просто не можеше да вкара. Бразилецът не успя сам срещу вратаря в три случая, но се реваншира като сервира топката на Валверде за гола му.

Така Реал е с 51 точки, на пет зад лидера Барселона, който в неделя приема Кадис и може отново да увеличи аванса си.